Gübreleri top haline getirip yuvarlayan Afedersiniz b..kböceğide denilen böcekleri seyreden bir adam bu ilginç manzara karşısında dayanamamış .
“ Ey Allah’ım ! Bu b..kböceklerini ne diye yarattın ? “
Bir zaman sonra adam hastalanmış .Gitmediği hekim , içmediği ilaç kalmamış . Çare yok .. Kim ne söylerse yapmaya hazır , perişan , ümitsiz bir halde iken biri demiş ki “ Gerçekten şifa bulmak istiyorsan b..k böceklerini kaynatıp suyunu içeceksin . Sabah akşam düzenli bir şekilde suyundan iç .”
Adam denileni yapmış ve kısa sürede olacak ya , şifa bulup kurtulmuş . Yıllar sonra çıktığı bir deniz yolculuğunda gemi bir fındık kabuğu gibi azgın dalgalar arasında sallanmaya başlamış fakat bizim yolcuda ne ses var ne heyecan …Köşeye büzülmüş , dev gibi kabaran dalgaları , sükunetle seyrediyor . Yolcular perişan , çocuklar ağlaşıyor , herkes kendi dinince dua ediyor . Yanındaki yolcu “ Be adam , demiş ; sen de Allah’a dua edip yalvarsana .” “ Yooo , demiş adam ; ben bir zamanlar b..kları yuvarlayıp götüren acayip böceklere bakıp “ Allahım , bunları niye yarattın ? “ diyerek O’nun işine karışmıştım . O da bana şifa bulmam için b..k böceklerinin suyunu içirdi . İyileştim . Ben haddimi bilirim . Allah , gemiyi de , fırtınayı da ne yapacağını iyi bilir . Ben asla O’nun işine karışmam .”

Fırtına bir süre sonra dinmiş , gemi ve yolcular selamete ermiş .
Gübre böcekleri milyonlarca yıldan beri evrimleşmeden soylarını türetip , çevreyi temizleyip , yaşamaya devam etmişler . Hiç kimse işlerine karışmadığı gibi bir de onları bilimsel incelemeye almışlar . İnternet sitesi kurmuşlar .

Allah , yarattığı her şeyi programlayarak yaratmış. Kainatta o kadar mükemmel ilahi bir denge vardır ki bunlardan birinin insan eliyle bozulması durumunda hemen bir şeylerin aksadığını fark etmek mümkündür .
Canlılardaki mükemmellik sonradan oluşmamıştır . Yaratmanın her çeşidini bilen , programlayan Allah (cc) o canlıyı daha ilk anda istediği gibi programlamıştır .

İnsanlara da akıl nimetini vermiş , dünyayı hizmetine sunmuştur .
İnsan , ya haddini bilir , itaat eder ve ebedi mutluluğa kavuşur ya da isyan ederek , Allah’a kafa tutarak ziyana uğrar .

(eğer b..kböcekleri olmasaydı yeryüzü metrelerce kalınlıkta gübreyle kaplı olurdu hiç kimse yaşayamazdı demişti bir profösör.Bunuda evrimi destekleyen bir kanalın yine evrimi anlatan bir belgeselinde dinlemiştim cenabı Allahı kendi dilleriyle itiraf etmişlerdi.)

Reklamlar