Kullarım Beni bilseydi..

Allahü Teâlâ Davud (a.s.)´ a söyle vahyetti:

“Eğer benden yüz çevirenler, benim onları nasıl beklediğimi,
onlara nasıl acıdığımı… ve onların günahı terk etmelerini nasıl
istediğimi bilseler, onlar bana heveslerinden hemen ölür ve benim
sevgimden birbirlerinden ayrılırlardı.

Ey Davud! İste benden yüz çevirenlere karşı iradem budur.
Bundan, bana yönelenlere karşı irademin ne olacağını sen düşün.

Ey Davud! Kulumun bana en çok muhtaç
olduğu zaman, benden müstağni olduğu andır.
Benim de kuluma en çok merhamet edeceğim zaman,
kulumun bana arka çevirdiği andır.
Benim katımda en yüksek mevkii de bana yöneldiği andır..”

Ihyau Ulumid´d-din—–Nasihatler.net ten alıntıdır..

 

Söz Yürekten Çıktığı Zaman..

 
Söz, yürekten çıktığı zaman ancak yüreğe gider. Sen de sözlerini yürekten söyle. Sana söyleneni iyi dinle. Yürekten geleni al, keder vereni bırak. Güzele çağıranı al, boş olanı bırak. Rûhunun istediğini al, istemediğini bırak..
Hayat önemlidir. Neşelen ve gül. Hüzünlen ve ağla. Ne yaparsan yap, ama rızası için olsun yaptığın. Gördüğün göreceğin rızası için olsun…

Sana rahmet veren Rahmandır. Merhamet veren, şevk veren, ümit veren, sevinç veren, hüzün veren. Sana yoldaş olan Rahmandır. İyi bil ki, hiçbir yerde bir başına değildin. Bundan sonra da olmayacaksın. Her zaman yanında olan Rahmandır.

Asla üç şey olma. Ümitsiz olma. Şükürsüz olma. Sabırsız olma. Mevlâyı bilen ümidi bilmeli. Onu bilen şükretmeli. Ona inananın sabırlı olmalı her ameli.

O seni terk etsin, peşinden koş git. O yüz vermesin, sen ona yalvar. Sana, bilmen gereken ve öğrenebileceğin en değerli şeyi haber vereyim mi? Sahip olabileceğin en kıymetli şey, imanındır. Allaha inan, mutlu ol. Ona dayan, güçlü ol.

Kimsen yok mu? Sözünü dinleyen, acını paylaşan, sevgine sevgisini katacak, kimsen yok mu? Sen ister şu var de, ister bu, istersen yok işte, kimsem yok de; hakiki bir dostun kesinlikle var. Sözünü dinleyen, acını paylaşan, sevgine sevgisini katan ebedî dostunu, Rabbini unutma!

Ey Sözümü İşiten Dostum;

Sözlerim bitti. Işığım söndü. Kandilim tükendi. Sen bana kulak ver de, sözleri bitmeyene, ışığı sönmeyene, kandili tükenmeyene kulak ver. O’nu sev. O na kendini sevdir. Onun sevdikleriyle doldur yüreğini.

 

http://www.gulucek.net

Reklamlar